Zarco dobil kvalifikacije na Češkem

Francoz je bil v Brnu hitrejši od rojaka in zmagovalca prvih dveh dirk Fabia Quartararoja. Rossi šele deseti.
Fotografija: Johann Zarco je bil prvič najboljši v kvalifikacijah. FOTO: Joe Klamar/AFP
Johann Zarco je bil prvič najboljši v kvalifikacijah. FOTO: Joe Klamar/AFP

Francoz Johann Zarco (Ducati-Avintia) je bil najhitrejši v kvalifikacijah za veliko nagrado Češke in si je tako v Brnu v razredu motoGP privozil prvo štartno mesto.

Drugi pred tretjo dirko sezone svetovnega prvenstva je bil njegov rojak Fabio Quartararo (Yamaha-SRT), ki vodi v prvenstvu.
Tridesetletni Zarco je šestič osvojil prvi štartni položaj za dirko. Za Quartararojem, ki je zaostal 0,303 sekunde, so se do petega mesta zvrstili Italijan Franco Morbidelli (Petronas Yamaha) ter Španca Aleix Espargaro (Aprilia) in Maverick Vinales (Yamaha).

Valentino Rossi ni bil v ospredju. FOTO: David W Cerny/Reuters

V razredu moto2 je bil najhitrejši Američan Joe Roberts (Kalex), v moto3 pa Španec Raul Fernandez (KTM).

Rossi počasen, Marquez počiva

Valentino Rossi (Yamaha) je bil šele deseti. Dirka v motoGP bo v nedeljo ob 14.00, svetovni prvak Španec Marc Marquez (Honda) v Brnu ne nastopa, ker je moral dobrih deset dni po operaciji nadlahtnice desne roke sredi tedna znova pod kirurško rezilo.