Znana slovenska odprava za evropske igre

Evropske igre bodo med 21. in 30. junijem potekale v Minsku, na njih bo nastopilo 71 slovenskih tekmovalcev. 

Objavljeno
09. maj 2019 18.41
Posodobljeno
09. maj 2019 18.51
Nekaj članov slovenske odprave za Minsk. FOTO: OKS
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Minsk - Izvršni odbor Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) je določil slovensko reprezentanco za druge evropske igre (EI), ki bodo med 21. in 30. junijem v beloruskem Minsku. V ekipi je skupaj 109 članov, med katerimi je 71 tekmovalcev, 39 športnikov in 32 športnic, ostalo so vodstvo, trenerji in drugi spremljevalci.

Obenem so določili datum redne letne skupščine OKS, ta bo 18. junija ob 16. uri v Celju na tamkajšnjem sejmišču.
Glavno mesto Belorusije bo nasledilo Azerbajdžan, ki je poleti 2015 v Bakuju gostil prve EI. V Minsku bo nastopilo več kot 4000 športnikov in športnic iz 50 držav, ki se bodo merili v 15 športih in 23 disciplinah.

Slovenski športniki bodo nastopili v 13 športih, atletiki (9 tekmovalcev in 8 tekmovalk), badmintonu (1/1), boksu (3/0), športni gimnastiki (0/3), judu (8/9), kajaku in kanuju na mirnih vodah (1/1), karateju (0/1), cestnem kolesarstvu (5/3), košarki 3x3 (4/0), lokostrelstvu (1/2), namiznem tenisu (3/1), rokoborbi (1/0) in strelstvu (3/3).
 
Seznam slovenskih reprezentantov:
Atletika (9 tekmovalcev in 8 tekmovalk):
Jure Grkman, Luka Janežič, Žan Rudolf, Filip Jakob Demšar, Luka Marolt, Gregor Grahovac, Jan Petrač, Lovro Mesec Košir, Axel Luxa; Martina Ratej, Maja Mihalinec, Agata Zupin, Anita Horvat, Joni Tomičić Prezelj, Neja Filipič, Jerneja Smonkar, Tija Ocvirk,

Badminton (1/1):
Miha Ivanič; Lia Šalehar,

Boks (3/0):
Tadej Černoga, Aljaž Venko, Denis Lazar,

Športna gimnastika (0/3):
Teja Belak, Tjaša Kysselef, Adela Šajn,

Judo (8/9):
Adrian Gomboc, Matjaž Trbovc, Andraž Jereb, Martin Hojak, Vito Dragič, Enej Marinič, David Štarkel, David Kukovica; Tina Trstenjak, Andreja Leški, Anamari Klementina Velenšek, Maruša Štangar, Anja Štangar, Kaja Kajzer, Anka Pogačnik, Klara Apotekar, Petra Nareks,

Kajak in kanu na mirnih vodah (1/1):
Jošt Zakrajšek; Anja Osterman,

Karate (0/1):
Tjaša Ristič,

Cestno kolesarstvo (5/3):
Žiga Jerman, Jaka Primožič, Nik Čemažar, Luka Pibernik, Grega Bole; Eugenia Bujak, Urša Pintar, Urška Bravec,

Košarka 3x3 (4/0):
Mensud Julević, Aleksander Vojičić, Boris Jeršin, Milan Kovačević,

Lokostrelstvo (1/2):
Rok Bizjak; Ana Umer, Toja Ellison,

Namizni tenis (3/1):
Bojan Tokič, Darko Jorgič, Dani Kožul; Alex Galič,

Rokoborba (1/0):
David Habat,

Strelstvo (3/3):
Rajmond Debevec, Boštjan Maček, Denis Vatovec; Urška Kuharič, Živa Dvoršak, Jasmina Maček.