Anže Kopitar junak druge zaporedne zmage

K uspehu Los Angelesa proti Detroitu je slovenski as prispeval gol in podaji.
Fotografija: Anže Kopitar (desno) je s soigralci iz Los Angelesa v tem tednu prekinil črni niz spodrsljajev. FOTO: AFP

Vodilni slovenski hokejski zvezdnik nadaljuje sezono v svojem zelo učinkovitem slogu. A povrhu se je v tem tednu odprlo tudi njegovemu moštvu iz Los Angelesa, ki je ob sredini zmagi z Minnesoto prekinil črni niz zadnjih spodrsljajev, zdaj pa to nadgradil še z uspehom proti Detroitu. Kralji so namreč zmagali s 3:2, prav pri vseh treh domačih golih pa je z zadetkom in dvema podajama delež prispeval slovenski as.

Ob le 7 zmagah na 18 tekmah je Los Angeles še naprej na dnu lestvice zahodne konference, vendar je zdaj po točkah izenačen z Minnesoto. Kopitar je z naskokom vodilni strelec moštva, v vrstnem redu učinkovitosti NHL je na 18. mestu z 21 točkami (7 golov + 14 podaj). V vodstvu je Nemec Leon Draisaitl (Edmonton; 41; 15+26).