Anže Kopitar podal, zabil in zmagal

LA Kings je na domačem ledu v dvorani Staples Center prevesil jeziček na tehtnici v hokejskem dvoboju proti St. Louisu.
Fotografija: Anže Kopitar (levo) je, kot vedno, opravljal tudi garaško delo v obrambi in ne le v napadu. FOTO: Harry How/AFP

Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil ključni igralec pri zmagi Los Angeles Kings s 4:1 proti St. Louis Blues v NHL. Kopitar je bil podajalec pri prvem golu kraljev za vodstvo z 1:0. Hrušičan pa se je tudi vpisal v strelsko statistiko. Postavil je končni izid manj kot dve minuti pred koncem tekme.

Kralji so večino dela v domači dvorani Staples Center opravili že v prvi tretjini, ko so zaporedoma dosegli tri gole. Zadeli so Drew Doughty, pri golu Doughtyja so sodelovail Kopitar, Carl Grundström in Trevor Moore.

St. Louis je dosegel edini gol v drugi tretjini z golom Mika Hoffmana.

Moštvo Los Angeles Kings v skupini West zaseda peto mesto. Zbrali so 30 točk. Vodilni Las Vegas vodi v skupini z 41 točkami. Kralji bodo igrali z Vegasom v noči na nedeljo.