Anže Kopitar le v vratnico

Za LA Kings v Minnesoti usodni kazenski streli
Fotografija: Anže Kopitar je v St. Paulu nesrečnem porazu po kazenskihs trelih zatresel vratnico. FOTO: AFP

Hokejisti Los Angeles Kings so v Minnesoti izgubili (2:3) še četrtič v sezoni po kazenskih strelih ali podaljških in so se utrdili na dnu lestvice zahodne konference NHL. V St. Paulu je bil pri "loteriji" strelov med gosti še najbližje golu kapetan Anže Kopitar. Hrušičan, ki ni dosegel točke, je zatresel vratnico, medtem ko je druga dva strela domači vratar Alex Stalock ubranil.

Po 65. minutah je bil eden od junakov dvoboja gostujoči vratar Jonathan Quick, ki je zbral 40 strelov, pri izvajanju kazenskega strela pa ga je premagal Jason Zucker. Za njim je streljal Kopitar.

LA ima sicer najboljši izkupiček zmag v podaljšku, odkar v NHL v njem igrajo trije proti trem – 37:17. V odstotkih je uspešnejši le Calgary (69:68,5).

Ob koncu prve tretjine je bil izid 0:0. Gostje so v dvakrat zaostajali. Naslednjo tekmo bodo "kralji" v noči na petek gostovali pri moštvu Dallas Stars.