Darcy Kuemper spravljal prvake v obup (VIDEO)

Hokejisti Washingtona so bili na domačem ledu nemočni proti razigranim Kojotom (1:4).
Fotografija: Darcy Kuemper je zbral kar 38 obramb. FOTO: Amber Searls/Reuters
Darcy Kuemper je zbral kar 38 obramb. FOTO: Amber Searls/Reuters

Washington – Finalista minule sezone lige NHL sta novo začela zelo neprepričljivo, saj sta oba šele pri sedmih zmagah, le da je Vegas odigral še dve tekmi več (18). Sinoči je moral prvak Washington pred 18.506 gledalci v domači dvorani Capital One Arena z 1:4 na kolena pred Arizono, ki je tako prekinila niz treh zaporednih porazov. Glede na prikazano na ledni ploskvi pa bi bil razplet lahko tudi drugačen, gostitelji so bili namreč bistveno več pri strelu (razmerje kar 39:22), toda premalo učinkoviti.

Kuemperjevih 38 obramb

Junak dvoboja je bil 28-letnik med vratnicami Kojotov Darcy Kuemper, del minule sezone soigralec Anžeta Kopitarja pri Kraljih iz Los Angelesa, ki je zbral kar 38 obramb. Da ni prvič v sezoni in dvanajstič v karieri zaklenil mreže, je poskrbel Nicklas Bäckström, ki ga je (edini) ukanil sredi druge tretjine in znižal na 1:2. Gostje so odgovorili v manj kot dveh minutah prek Alexa Galchenyuka, njihovo zmago je minuto in pol pred koncem potrdil Derek Stepan, ki je zatresel prazno mrežo. Podal mu je Clayton Keller, ki je v zadnjih enajstih dvobojih prispeval 11 točk za pet zadetkov in šest asistenc.