AHL: Po hudem boju Jeseničani praznih rok.
Fotografija: Hokejska reprezentanca Slovenije Andrej Tavželj
[Hokejska reprezentanca Slovenije,Andrej Tavželj]
Hokejska reprezentanca Slovenije Andrej Tavželj [Hokejska reprezentanca Slovenije,Andrej Tavželj]

Po hladni prhi na zadnjem gostovanju jeseniških hokejistov v Zell am Seeju, ko so izgubili z najvišjim izidom v sezoni (3:10), je za te sledila že nova zahtevna naloga. V Podmežakli so pred 600 gledalci namreč sinoči gostovali podprvaki alpske lige iz Brunica, tudi zdaj eni udarnih favoritov za vrh. Na koncu so odnesli točke ob zmagi s 4:1 (1:1, 0:0, 3:0), gol za 2:1 so zabili z igralcem več dobri dve minuti pred koncem, zadnja dva gola so dosegli v prazna domača vrata, ko so gostitelji brez vratarja poskusili izenačiti.

Železarji so se tokrat predstavili v precej bolj zbrani podobi kot pred dnevi in jih namučili bolj, kot so ti sami pričakovali. Resda so hokejisti iz Južne Tirolske uprizorili nekaj nevarnih akcij, toda Žiga Kogovšek, vodilni vratar mlade slovenske reprezentance, je ohranjal zanesljivost in tudi prejeti gol v 8. minuti (Leitner) ga ni iztiril. V nadaljevanju je z natančnim in močnim strelom za izenačenje v 18. minuti Urban Sodja kronal prednost igralca več. Tudi pozneje so bili Jeseničani prav konkurenčni, zmanjkalo pa jim je natančnosti in izkušenj v trenutkih odločitve. "Pristop k tekmi je bil boljši kot v Avstriji, ne morem pa biti zadovoljen, saj igramo za točke," je poudaril domači trener Mitja Šivic.