Finci kot prvi z vstopnico za četrtfinale

Ob branilcih naslova svetovnih prvakov danes v Rigi zmagali tudi Kanadčani, Švedi in Švicarji.
Fotografija: Finski hokejisti so premagali tudi Latvijce. FOTO: Vasily Fedosenko/Reuters
Finski hokejisti so premagali tudi Latvijce. FOTO: Vasily Fedosenko/Reuters

Finska hokejska reprezentanca si je kot prva zagotovila nastop v četrtfinalu svetovnega prvenstva elitnega razreda v Latviji. V šestem kolu je po podaljšku s 3:2 (1:1, 1:0, 0:1; 1:0) strla odpor domače vrste. Zlati gol je v zadnjih sekundah dodatnega dela po podaji Ollija Määttäja, soigralca Anžeta Kopitarja pri moštvu Los Angeles Kings, dosegel veliki up Anton Lundell.

Pred tem sta za »Suomije« v polno zadela Saku Mäenalanen (v 4. minuti) in Iiro Pakarinen (36.), oba gola za Latvijo pa je zabil Martins Dzierkals (19. in 54.). V drugi tekmi skupine B, v kateri so se Finci utrdili v vodstvu, so Kanadčani s 7:1 (4:0, 2:1, 1:0) odpravili Italijane. Strelci za moštvo iz domovine hokeja na ledu so bili Cole Perfetti (3.), Andrew Mangiapane (9. in 35.), Troy Stecher (12.), Adam Henrique (12.), Max Comtois (38.) in Brandon Pirri (56.), častni zadetek za naše zahodne sosede pa je dosegel Angelo Miceli (31.).

V skupini A so Švicarji visoko s 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) premagali Beloruse. Ob dvakratnem strelcu Joelu Verminu (19. in 53.) so gole prispevali še Christoph Bertschy (1.), Sven Andrighetto (22.), Gregory Hofmann (33.) in Fabrice Herzog (58.). V drugi tekmi te skupine so bili Švedi s 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) boljši od Slovakov. Za Skandinavce so bili natančni Marcus Sörensen (31.), Victor Olofsson (52.) in Isac Lundeström (59.), edini gol za poražence, ki so sicer vodili, pa je v 20. minuti zabil Peter Cehlarik.