Finski mladenič že navdušuje

Začetek hokejskega SP skupine A razočaral Američane, Kanadčane in Švede.
Fotografija: Mladi Finec Kaapo Kakko je zabil prvi (na fotografiji) in tretji gol v mrežo Kanadčanov. FOTO: Reuters

Hokejsko svetovno prvenstvo skupine A na Slovaškem se je začelo s porazoma obeh severnoameriških moštev. Finska je ugnala Kanado z dvema goloma 18-letnega čudežnega dečka Kaapa Kakka, ki pričakuje visoko uvrstitev na letošnjem naboru NHL, domača reprezentanca pa je prekosila selekcijo ZDA, za katero so mnogi napovedali, da se bo potegovala za zlato kolajno. Toda po izenačenju Alexa DeBrincata v 13. minuti je nadaljevanje minilo v znamenju Slovakov, ki so z goli Erika Černaka, Tomaša Tatarja in Michala Krištofa prišli do prepričljive zmage. Evropski derbi dneva je pripadel Češki, branilko lanskega naslova Švedsko je v zadnji četrtini zasenčila s 3:0 z goli Michala Frolika, Jakuba Vrane in Jana Kovarja.