Finski upi najboljši na svetu

Vzhajajoči hokejski zvezdniki iz dežele tisočerih jezer v finalu mladinskega svetovnega prvenstva s 3:2 ugnali Američane.
Fotografija: Finski hokejski upi so se petič po letih 1987, 1998, 2014 in 2016 ovenčali z naslovom mladinskih svetovnih prvakov. FOTO: AFP

Vancouver – Finski hokejski upi so novi mladinski svetovni prvaki (do 20 let). V velikem finalu so "Suomiji" pred več kot 17.000 gledalci v Vancouvru s 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) strli odpor Američanov. Zmagoviti gol je poldrugo minuto pred koncem zabil Kaapo Kakko.

Finci, ki so v četrtfinalu po podaljšku z 2:1 izločili favorizirane Kanadčane in v polfinalu še s 6:1 tudi Švicarje, so zaključni dvoboj v Vancouvru začeli bolje in z zadetkom Jesseja Ylönena v 32. minuti prešli v vodstvo z 1:0. Na 2:0 je v 47. minuti povišal Otto Latvala, zatem pa so Američani v razmaku dveh minut izenačili na 2:2, potem ko sta v polno zadela Alexander Chmelevski (48.) in Josh Norris (49.).

Za novo slavje mladih hokejistov iz dežele tisočerih jezer je – kot že omenjeno – v 59. minuti poskrbel komaj 17-letni Kakko, ki je že na tarči mnogih klubov iz NHL.

Bronaste kolajne so si priigrali Rusi, ki so bili v malem finalu s 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) boljši od Švicarjev.