Gostitelji osupnili favorizirane Fince (VIDEO)

Po treh zaporednih visokih zmagah in razliki v golih kar 23:2 je Finska danes pokleknila z 2:3.
Fotografija: Zmagovalca je dve minuti pred koncem odločil Nichlas Hardt. Foto David W. Černy/Reuters

Herning – Finski hokejisti so po treh gladkih zmagah na svetovnem prvenstvu elitnega kakovostnega razreda na Danskem in skupni razliki v golih kar 23:2 v četrtem dvoboju vendarle naleteli na resnejšega tekmeca. Gostitelji turnirja se niso zgolj enakovredno kosali z njimi, temveč so jih tudi ugnali s 3:2 in tako vpisali drugo zmago na prvenstvu, po dveh zaporednih težkih porazih s severnoameriškima zasedbama. Danci niso v celotnem obračunu niti za sekundo gledali favoriziranemu tekmecu v hrbet.

Finci dosti podjetnejši

Več kot 10.000 gledalcev je spremljalo dvoboj reprezentanc s severa Evrope, končni izid pa ne ustreza poteku dogodkov na ledni ploskvi, saj so bili poraženci precej podjetnejši v napadu, čemur pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov – kar 35:17 v njihovo korist. Toda gostitelji so bili predvsem učinkoviti ob številčni premoči, na ta način so zadeli dvakrat, tudi dve minuti pred koncem, ko je Nichlas Hardt odločil zmagovalca. Izkazal se je tudi Mikkel Bødker, ki je podal pri vseh treh domačih golih.