Hokejsko SP: Latvijci utišali dvorano v Herningu (VIDEO)

Danci bi za preboj v četrtfinale potrebovali zmago, a so v ključnem dvoboju pokleknili z 0:1.
Fotografija: Veselje Latvijcev je bilo nepopisno. Foto David W. Černy/Reuters
Veselje Latvijcev je bilo nepopisno. Foto David W. Černy/Reuters

Herning – Gostitelji hokejskega svetovnega prvenstva elitnega kakovostnega razreda Danci so s porazom v zadnjem kolu rednega dela proti Latviji (0:1) zapravili možnosti za preboj v četrtfinale, ki bi si ga zagotovili z današnjo zmago. Tako pa so četrto mesto v skupini B zasedli Latvijci, ki se bodo v izločilnih bojih pridružili Fincem, Američanom in Latvijcem, medtem ko iz skupine A v igri za najvišja mesta ostajajo Švedi, sicer edini neporaženi v prvem delu turnirja, Rusi, Čehi in Švicarji. Odločilni latvijski zadetek je v deseti minuti prispeval Andris Džerinš.

Švedi ostali neporaženi

Zadnji dan rednega dela so gledalci lahko spremljali dvoboja za vrh razpredelnic obeh skupin. Švedi so nedotakljivost zadržali tudi proti Rusom (3:1), ki jim ni pomagal vodilni zadetek Kirila Kaprizova že v tretji minuti dvoboja. Nasprotniki so tehtnico na svojo stran nagnili v drugi polovici tekme. Do danes neporaženi Američani pa so morali v skupini B vendarle premoč priznati Fincem (2:6), pri katerih je s trojčkom golov ponovno blestel Sebastian Aho. Poraženci so bili za odtenek podjetnejši v napadu (streli 37:36), a so imeli med vratnicami nerazpoloženega Keitha Kinkaida.