Hokejsko SP: po kanadskem skalpu Finci pokleknili pred Nemci (VIDEO)

Mož odločitve je bil Markus Eisenschmid, ki je za končnih 3:2 zadel po natanko dveh minutah podaljška.
Fotografija: Markus Eisenschmid je bil v podaljšku mož odločitve. Foto Joe Klamar/AFP
Markus Eisenschmid je bil v podaljšku mož odločitve. Foto Joe Klamar/AFP

Herning – Švedi in Američani so prvi četrtfinalisti hokejskega svetovnega prvenstva elitnega kakovostnega razreda na Danskem. Oboji so ostali neporaženi tudi po šestih dvobojih, izbrana vrsta ZDA se je danes s kar 9:3 znesla še nad Norveško (med strelce se je vpisalo kar osem igralcev) in v zadnjih dveh obračunih skupaj dosegla kar 22 zadetkov, medtem ko so skandinavski branilci šampionske lovorike z nekaj več napora s 5:3 odpravili tudi Švico.

Finci streljali, Nemci zadevali

Zato pa so si, po včerajšnji visoki zmagi nad Kanado (5:1), drugi spodrsljaj na turnirju privoščili Finci. Potem ko so morali sredi tedna premoč priznati gostiteljem Dancem, so danes z istim izidom – 2:3 – pokleknili še pred Nemci, ki igrajo toplo-hladno. Zmagovalca je po natanko dveh minutah podaljška odločil Markus Eisenschmid. Finci so izjemno premoč na ledni ploskvi (razmerje strelov kar 38:15 v njihovo korist) kronali dobri dve minuti pred koncem rednega dela z izenačujočim golom Sebastiana Aha, ki je izkoristil številčno premoč na ledu, v podaljšku pa je že prvi strel našel pot v mrežo.