V dvorani Podmežakla se je zbralo 2500 gledalcev, ki so spremljali tudi bogat spremljevalni program.

16. februar 2017 22.13
Hokej Acroni Jesenice - Ritter. Na Jesenicah 1.2.2017[Hokej.šort.jesenice]
A. V., STA
A. V., STA
Jesenice - Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi šestega kola drugega dela alpske lige v skupini za razvrstitev doma gostili italijanski Asiago in zmagali s 3:2 (1:1, 1:0, 0:1). Že v soboto čaka Jeseničane nova preizkušnja v alpski ligi, ko bodo gostovali pri vodilni ekipi Rittner Buam.

V dvorani Podmežakla se je zbralo 2500 gledalcev, ki so spremljali tudi bogat spremljevalni program, na koncu pa so se veselili minimalne zmage domače ekipe.

Jeseničani so do vodstva prišli že v peti minuti, ko je mrežo gostov zatresel Eric Pance, ki je uspešno izvedel kazenski strel, vendar je devet minut pozneje izenačil Davide Dal Sasso. Edini zadetek v drugi tretjini je v 33. minuti dosegel Sašo Rajsar, v zadnji tretjini pa so gostje v 53. minuti izkoristili prednost igralca več. Zadetek je dosegel Colin Long. Že v drugi minuti podaljška so bili z igralcem več uspešni tudi jeseniški hokejisti, zmago jim je zagotovil Martin Oraže, pri golu pa sta s podajo sodelovala Pance in Aleksandar Magovac.

Z zmago v podaljšku so se Jeseničani na tretjem mestu izenačili z Asiagom. Obe ekipi imata po šestih krogih 11 točk.