Kopitarjevi asistenci pomagali prekiniti zmagoviti niz Vegasa

Los Angeles Kings so bili s 3:1 boljši od Vegasa, Anže Kopitar je vknjižil 28. in 29. asistenco sezone.
Fotografija: Anže Kopitar je z 29 asistencami na četrtem mestu najboljših podajalcev lige. FOTO: Gary A. Vasquez/Usa Today Sports

Hokejisti Los Angelesa so uspešno prestali domači dvoboj z najboljšo ekipo zahodne divizije Vegasom in ga premagali s 3:1.

Kralji so s tem prekinili zmagoviti niz svojih tekmecev, ki so pred tem dobili zadnjih pet tekem in so pri 43 točkah, medtem ko je Los Angeles pri 32 točkah in je na petem mestu divizije.

Pri domači zmagi je imel eno od osrednjih vlog Anže Kopitar, ki je bil podajalec pri prvem in drugem zadetku. To sta bili 28. in 29. asistenca sezone, s čimer je na visokem četrtem mestu najboljših podajalcev lige, s 37 točkami pa je šesti najboljši igralec v ligi.

V vratih Los Angelesa je bil odličen Calvin Petersen, ki je ustavil 41 strelov.

Gostitelji so povedli v 26. minuti z golom Seana Walkerja. Ta se je najbolje znašel v gneči pred vrati Vegasa, kjer je za kratek trenutek po potisku s hrbta obležal Kopitar. Pri Vegasu so zahtevali razveljavitev gola, a niso bili uspešni.

Le 51 sekund kasneje je iz protinapada zadel še Dustin Brown in podvojil prednost Kraljev.

Goste je v igro vrnil Tomas Nosek z zadetkom v 57. minuti, a njihovi upi so trajali le 55 sekund, dokler ni Jeff Carter sam zadrsal pred gol Vegasa in postavil končni izid 3:1.

Rezultati lige NHL
Los Angeles Kings : Vegas Golden Knights 3:1 (Kopitar 2 asistenci in 4 streli v 21 minutah)
Pittsburgh Penguins : New Jersey Devils 1:2 *po podaljšku
Tampa Bay Lightning : Florida Panthers 5:3
Dallas Stars : Nashville Predators 3:4 *po kazenskih strelih