Kopitarjevi Kralji četrtič zapored na kolenih

Hokejisti Los Angelesa pred domačimi navijači niso bili dorasli zasedbi Buffala, ki je zmagala s 5:1.
Fotografija: Dvoboj so popestrili tudi pretepaški vložki. FOTO: Gary A. Vasquez/Reuters
Dvoboj so popestrili tudi pretepaški vložki. FOTO: Gary A. Vasquez/Reuters

Los Angeles – Hokejisti moštva Los Angeles Kings so novo sezono lige NHL odprli slabo. V osmem dvoboju so vpisali že šesti poraz, četrtega zapovrstjo. Vnovič niso bili niti blizu uspeha, na ledni ploskvi domačega Staples Centra so premoč priznali Sabljam iz Buffala, ki so se veselile prepričljive zmage s 5:1. V prvi tretjini je zadel Jason Pominville, v drugi Jeff Skinner dvakrat in Zach Bogosian, v tretji še enkrat Skinner (v prazno mrežo), domač poraz pa je ob številčni premoči na ledni ploskvi ublažil Drew Doughty.

Kopitar brez učinka

V zadnjih štirih dvobojih so torej Kralji prejeli štiri boleče zaušnice ob razmerju golov kar 5:21. Kapetan, slovenski napadalni as Anže Kopitar, ki prejšnjič zaradi bolezni ni nastopil, svoje statistike ponovno ni opelemenitil, tako da ostaja pri dveh zadetkih (brez podaje) v sezoni. Hrušičan je sicer sinoči na ledu prebil 24 minut, v tem času pa ni niti enkrat sprožil proti nasprotnikovim vratom. Nov izziv čaka moštvo Los Angelesa šele v noči na sredo, ko bodo gostovali pri Zvezdah iz Dallasa, ki so nazadnje ravno tako nanizale tri zaporedne poraze.