Kopitarjevi Kralji po preobratu klonili tretjič v nizu

Las Vegas je s 4:1 ugnal moštvo iz Kalifornije, za katerega je edini gol že v prvi minuti dosegel Matt Roy.
Fotografija: Anže Kopitar ni našel poti do gola. FOTO: John Locher/USA Today Sports
Anže Kopitar ni našel poti do gola. FOTO: John Locher/USA Today Sports

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL na gostovanju pri Vegas Golden Knights izgubili z 1:4.

Domači vratar Robin Lehner je zbral 24 obramb, Jonathan Marchessault pa je za osmo zmago vitezov na zadnjih desetih tekmah zbral dve podaji.

Kralji pa so izgubili še tretjič zaporedoma. Edini zadetek za kralje je že v prvi minuti dosegel Matt Roy, vratar Jonathan Quick je ubranil 20 strelov. Že v drugem delu so Reilly Smith, Tomaš Nosek in Nicolas Hague poskrbeli za popoln preobrat, zmago kockarjev iz Nevade pa je potrdil Alex Martinez v 53. minuti.

Vegas se je z zmago približal vodilnima ekipa lige Washingtonu in Tampi, ki sta ob tekmi več zbrali tudi točko več. Los Angeles pa se vse bolj oddaljuje od mest za končnico, saj je v svoji skupini trenutno na šestem mestu. Današnja tekma pa ne obeta nič dobrega za naslednji obračun, saj se bosta isti ekipi še enkrat pomerili v sredo.