Kralji kljub golu Kopitarja sklonjenih glav (VIDEO)

Hokejisti Los Angeles Kings so izgubili proti San Jose Sharks s 3:1, edini gol je prispeval slovenski hokejski zvezdnik.
Fotografija: Anže Kopitar je bil z Los Angelesom letos že nekajkrat na poti iz krize, a povsem iz brezna niso prilezli nikoli. FOTO: AFP

V zadnjem desetletju sta moštvi San Joseja in Los Angelesa na ledu bili kar nekaj zanimivih dvobojev, tokrat pa so bili Morski psi precej boljši od Kraljev iz Los Angelesa, ki so že po prvi tretjini zaostajali z 1:0, na koncu pa izgubili s 3:1.

Žarek upanja je v zasedbo Los Angelesa vnesel kapetan Anže Kopitar, ki je po slabih štirih minutah druge tretjine izenačil na 1:1, zadel je po podaji Dustina Browna in Ilije Kovaljčuka. Le slabih šest minut kasneje je Tomas Hertl San Jose vnovič popeljal v vodstvo, piko na i zmagi pa je z golom v prazno mrežo pritisnil veteran Joe Thornton

V vratih Los Angelesa je Jack Campbell ustavil 21 od 23 strelov, ki so prileteli na njegova vrata, enako število obramb je zbral tudi njegov kolega v nasprotnih vratih Matt Jones. Kopitar je na ledu preživel slabih 21 minut, v tem času je dvakrat sprožil proti vratom Jonesa in blokiral tudi dva strela.

Kralji se tako z gostovanja vračajo praznih rok, naslednjo priložnost za osvajanje točk bodo imeli v četrtek, ko bo v Los Angelesu gostovala Ottawa.