Kralji po zaslugi Kopitarja do točke v Staples Centru

Kralji so v dvorani Staples Center zaostajali že 0:3.
Fotografija: Anže Kopitar je bil med boljšimi. FOTO: AFP
Anže Kopitar je bil med boljšimi. FOTO: AFP

Los Angeles Kings so davi v severnoameriški hokejski ligi doživeli poraz po podaljšku. Derbi pacifiške skupine je dobila ekipa San Jose Sharks s 4:3. Odločilni zadetek je v tretji minuti podaljška zabil Patrick Marleau. Izkazal se je tudi kapetan kraljev Anže Kopitar, ki je zadel zadnji gol v rednem delu za 3:3 v 53. minuti. Pred tem je podal za 2:3.

Kralji so v dvorani Staples Center zaostajali že 0:3. A so se prav po zaslugi slovenskega asa, ki se je izkazal v tretji tretjini, vrnili in iztržili točko.

Anže Kopitar v akciji. FOTO: USA Today Sports

Kopitar je najprej podal Dustinu Brownu v 49. minuti za 2:3. Štiri minute kasneje pa je zabil za podaljšek. Adrian Kempe je zadel prvi gol na tekmi za kralje ob koncu druge tretjine.

Zasedba iz Los Angelesa z 20 točkami na 24 odigranih tekmah v tej sezoni ostaja povsem na repu razvrstitve zahodne konference v ligi NHL. Na vrhu Zahoda je Edmonton Oilers s 35 točkami.