Kralji tudi s podajo Kopitarja ugnali vodilne na Zahodu (VIDEO)

Hokejisti Los Angeles Kings so v dvobju prve in zadnje ekipe zahodne konference premagali Winnipeg s 4:1.
Fotografija: Anže Kopitar v boju z Adamom Lowryjem. FOTO: Reuters
Anže Kopitar v boju z Adamom Lowryjem. FOTO: Reuters

Rezultatska krivulja Los Angeles Kings se počasi vendarle obrača navzgor, čeprav je sezona 2018/19 bolj kot ne že izgubljena. Kralji so tokrat v svoji dvorani gostili vodilno moštvo Zahoda Winnipeg Jets in jih prepričljivo premagali s 4:1.

To je bila druga odlična predstava Kraljev zapored, pred tem jim je podobnu velika zmaga uspela tudi 8. decembra, ko so lanske finaliste lige NHL Las Vegas Golden Knights ugnali s 5:1. Anže Kopitar je tokrat na ledu preživel skoraj 24 minut, v statistiko je vpisal podajo pri zadetku Iafalla, ob tem pa še tri strele v okvir vrat, tri strele je blokiral in dobil 16 sodniških metov, pri katerih je bil 70-odstotno uspešen.

Kralje je po protinapadu v prvi tretjini v vodstvo popeljal Wagner, za Winnipeg je izenačil Perreault na začetku druge tretjine, nato pa sta za novo vodstvo Los Angelesa poskrbela Iafallo in Wagner s svojim drugim zadetkom na tekmi. Piko na i pomembni zmagi je z golom v prazno mrežo postavil Thompson.