Matjaž Kopitar: Biti moraš bolj lačen golov

Selektor slovenske hokejske reprezentance Matjaž Kopitar je bil nezadovoljen po porazu z Belorusi.

02. maj 2015 21.57
IHOCKEY-WORLD-BLR-SLO
M. Ž., Delo.si, STA

Ostrava - Selektor slovenske hokejske reprezentance Matjaž Kopitar po današnji tekmi z Belorusi ni imel razloga za zadovoljstvo, saj so njegovi varovanci izgubili z 2:4.

Risi so v prvi in drugi tretjini igrali pod svojimi sposobnostmi in proti beloruskemu golu sprožili le deset strelov (razmerje 10:21) in pred zadnjimi dvajsetimi minutami zaostajali z 1:3, česar v tretji tretjini niso mogli nadoknaditi.

»Z razlogom sem bil jezen. Vse, kar smo delali na treningih in v pripravah, je šlo v drugo smer. Tekem se na takšni ravni ne more zmagovati z dvema napadoma. Čakati, da boš samo del tega ali da bo nekdo vse rešil, ne moreš. Začetek je bil slab, v drugi tretjini smo bili še slabši. V tretji smo prišli tako daleč, da bi si zaslužili izenačenje. A če hočeš izenačiti, moraš streljati. Zdaj smo, kjer smo. Biti moraš bolj lačen golov. Mi pa še kar iščemo neke prazne gole ...,« je povedal Kopitar.

Robar in Tičar enotna: Izgubljali smo dvoboje

Branilec Mitja Robar je o tekmi povedal: »Ne vem, kaj je bil razlog ... izgubljali smo dvoboje, oni so držali plošček, to smo sicer vedeli, a tu izgubljaš precej energije in mogoče je bilo to krivo, da v zaključkih nismo bili dovolj zbrani. Na koncu je bilo sicer kar v redu, tisto prej pa je treba čim prej pozabiti.«

Podobno je razmišljal tudi napadalec Rok Tičar: »Začeli smo v krču, mogoče se je preveč poznala pozitivna nervoza. Hitro smo dobili zadetek, se priključili in potem dobili še enega. Nič, treba je nadaljevati z dobro tretjo tretjino, ki bo pomembna za nadaljevanje. Želeli smo narekovati ritem, a smo preveč izgubljali dvoboje ena na ena. Nismo jim znali vzeti ploščka, na koncu smo sicer mi narekovali ritem, a ni šlo v gol.«

Lewis: Slovenci se ne predajajo

Selektor Belorusije Dave Lewis je pohvalil borbenost slovenskih hokejistov: »Začeli smo nekoliko bolje, a je bilo v prvi tretjini vse skupaj še precej izenačeno. V drugi smo nato imeli več od igre in več strelov, v tretji pa smo se morali krepko braniti. Očitno je to ekipa, ki se ne predaja in imeli smo tudi nekaj sreče, da smo na koncu prekinili njihov napad in dosegli četrti gol.«

Slovenci po uvodnem porazu ne bodo imeli veliko časa za počitek, saj jih že jutri ob 12.15 čaka dvoboj z branilci naslova Rusi.