Montreal preložil slavje Floridčanov

V četrti finalni tekmi končnice NHL je kanadsko moštvo v podaljšku prišlo do prve zmage. Tampa v noči na četrtek lahko ubrani naslov.
Fotografija: Josh Anderson (17) je bil vpodaljšku mož odločitve in je premagal vratarja Tampe Andreja Vasilevskija za prvo zmago Montreala v finalu NHL. FOTO: Eric Bolte/Usa Today Sports

Josh Anderson je na četrti tekmi velikega finala lige NHL dosegel dva gola, tudi odločilnega v četrti minuti podaljška za zmago Montreala s 3:2. Kanadčani so v boju za hokejski sveti gral Stanleyjev pokal prišli do prve zmage proti Tampi Bay in tako serijo na štiri zmage znižali na 1:3.

Anderson je v 16. minuti domače popeljal v vodstvo, v 38. minuti so gostje preko Barclaya Goodrowa izenačili, enajst minut pozneje pa so znova povedli domači. Zadel je Aleksander Romanov. Podaljšek je Tampi v 54. minuti prinesel Patrick Maroon.

V svetovni hokejski prestolnici Montrealu domači navijači še niso obupali in v središču mesta množično spodbujajo svoje hokejiste, ki jih v dvorani zaradi ukrepov proti covid-19 lahko spremlja le 3500 gledalcev. FOTO: Andrej Ivanov/Reuters

Ob koncu tekme in na začetku podaljška so se domači ubranili v igri z igralcem manj, potem pa je Anderson ob koncu četrte minute podaljška razveselil 3500 navijačev v dvorani Bell Centre. Anderson je začel akcijo, popeljal plošček v napadalno tretjino gostov in podal pred gol. Do strela je prišel Cole Caufield, hokejisti Tampe so njegov strel blokirali, plošček pa se je odbil do Andersona, ki je zadel med padanjem.

Carey Price je za Montreal, ki je na prvih treh tekmah prejel kar 14 zadetkov, zbral 32 obramb.

Peta tekma bo v noči na četrtek po slovenskem času.