Neverjeten zadetek Stepana ob igralcu manj (VIDEO)

Hokejisti Arizone so v zadnjih treh tekmah lige NHL dosegli kar pet zadetkov z igralcem manj na ledu.
Fotografija: Vprašanje, kdaj bo Derek Stepan vnovič zabil takšen gol ... FOTO: Christian Petersen/AFP

Phoenix – Hokejisti Arizone so v minulih dveh sezonah lige NHL le enkrat zmagali na štirih zaporednih tekmah, to se jim je posrečilo sredi letošnjega februarja ob razliki v golih 14:5. V tej sezoni so podvig ponovili sinoči, le da so v zadnjih štirih dvobojih še učinkovitejši – prejeli so namreč le štiri zadetke, dosegli pa so jih kar dvajset! Ponoči so pred 13.988 gledalci v domači dvorani Gila River Arena s 5:1 odpravili še Ottawo, ki pa je – nasprotno – nadaljevala ni štirih porazov zapovrstjo.

Stepan drugič v dveh dvobojih

Da so imeli gledalci kaj videti, pa je z golom večera v 16. minuti, ko so imeli Kojoti na ledni ploskvi igralca manj, poskrbel 28-letni center Derek Stepan. Po podaji Alexa Goligoskega je namreč iz svoje igralne tretjine, z modre črte, sprožil v zrak, razglašeni vratar Senatorjev Mike Condon pa je posredoval tako nespretno, da se mu je plošček med nogami odkotalil v mrežo. Stepan je zadel drugič v sezoni in drugič v zadnjih dveh obračunih. Zasluženost zmage Arizone, ki je v zadnjih treh obračunih vknjižila kar pet golov ob igralcu manj na ledu, dokazuje tudi razmerje strelov – 35:26 v njeno korist.