NHL: Kopitarjevi Kralji so si zapečatili usodo (VIDEO)

Hokejisti Los Angelesa so pred domačimi navijači priznali premoč Rangerjem iz New Yorka (0:3).

26. marec 2017 09.51
NHL/

Los Angeles - Hokejisti Los Angelesa so sinoči sklonjenih glav zapuščali ledno ploskev domače dvorane Staples Center, saj so morali kljub terenski premoči priznati premoč moštvu New York Rangers, ki je bilo boljše s 3:0. S tem so si gostitelji, ki so bili neuspešni tretjič v zadnjih štirih obračunih, domala že zaprli vrata izločilnih bojev v ligi NHL, saj na devetem mestu razpredelnice zahodne konference za osmouvrščenim St. Louisom zaostajajo že velikih devet točk, do konca rednega dela pa bodo odigrali le še osem dvobojev. Prihodnjega v noči na sredo na gostovanju v Edmontonu.

Razmerje strelov je bilo krepko na strani domačih (30:20), a je nesporni junak dvoboja, 27-letni finski vratar Antti Raanta, ki je četrtič v sezoni in osmič v karieri zaklenil mrežo in spravljal tekmečeve napadalce v obup. Tudi Jonathan Quick med vratnicami Kraljev je ostal nepremagan več kot polovico tekme, nato pa ga je prvi matiral Derek Stepan, v zadnji tretjini pa še branilec Ryan McDonagh, ki je izkoristil številčno premoč na ploskvi, in Rick Nash. Kapetan poraženega moštva Anže Kopitar je na ledu prebil 21 minut in v tem času svoje statistike ni oplemenitil.