NHL: Los Angeles z novim porazom drsi po lestvici (VIDEO)

Moštvo slovenskega hokejskega zvezdnika Anžeta Kopitarja je izgubilo v Pittsburghu.

16. februar 2018 07.48
HOCKEY-NHL-PIT-LAK/
J. M., STA
J. M., STA

Pittsburgh - Hokejisti Los Angelesa so gostovali pri aktualnih prvakih lige NHL Pittsburghu in izgubili s 3:1. Po dobrem začetku sedaj moštvo Anžeta Kopitarja drsi po lestvici in je na desetem mestu, ki ne vodi v končnico. Gostitelje je v vodstvo v 27. minuti popeljal Ryan Reaves, minuto in 16 sekund kasneje pa je izenačil Dion Phaneuf. Tekmo je v 46. minuti tekme odločil Zach-Aston Reese, ki je povišal na 2:1, Jevgenij Malkin pa je 25 sekund pred koncem zapečatil usodo »kraljev«. Kopitar je na tekmi igral dobrih 23 minut, noben izmed njegovih petih strelov pa ni zadel cilja. Los Angeles bo naslednjo tekmo igral v gosteh pri Buffalu.

Na preostalih tekmah v noči na petek je bilo vroče na mestnem derbiju v New Yorku. Islandersi so ugnali Rangerse s 3:0, blestel pa je Jaroslav Halak s 50 obrambami. Strelci na tej tekmi so bili Josh Bailey, Jordan Eberle in Thomas Hickey. Vodilna Tampa je ugnala Detroit s 4:1, drugouvrščeni Vegas pa z enakim izidom Edmonton. Washington je s 5:2 ugnal Minnesoto. Na tem srečanju je Aleksander Ovečkin dosegel svojo 1100. točko v ligi, potem ko je na tekmi dosegel gol in tri podaje. Po podaljšku je slavila tudi Ottawa, ki je ugnala Buffalo.