NHL: peterček Caroline po slabem začetku sezone (VIDEO)

V Torontu je bila z 2:1 boljša od domačega moštva, mož odločitve je bil ob igralcu manj na ledu Victor Stalberg.

23. november 2016 07.45
NHL/

Toronto - Po slabem začetku sezone v ligi NHL, ko so morali v trinajstih dvobojih kar desetkrat na kolena, so se hokejisti Caroline vendarle prebudili in jim je zdaj težko priti do živega. Sinoči so na gostovanju pri sosedu na razpredelnici Torontu zmagali še petič zapovrstjo, pred 18.896 gledalci v dvorani Air Canada Centre so bili boljši z 2:1, zdaj pa bo v noči na petek kot naslednji njihovo dejansko vrednost stehtal trenutno vodilni ne zgolj na lestvici vzhodne konference, temveč tudi v celotni ligi, Montreal.

Da so bili gostje res malenkostno boljši, dokazuje tudi razmerje strelov v okvir vrat - 29:26 v njihovo korist, vseeno pa se je prva, že ob koncu šeste minute, zatresla njihova mreža, Cama Warda je namreč matiral Jake Gardiner. Še pred odhodom na prvi odmor je ob številčni premoči za izenačenje s svojim že osmim zadetkom v sezoni poskrbel Jeff Skinner, mož odločitve pa je bil v 35. minuti 30-letni levokrilni švedski napadalec Victor Stalberg. Po ukradenem ploščku ob igralcu manj na ploskvi ga je v protinapadu lepo zaposlil rojak Elias Lindholm, znašel se je iz oči v oči z Dancem Frederikom Andersenom in ga hladnokrvno matiral. Zadel je prvič v zadnjih desetih obračunih, drugič v sezoni ob hokejistu manj na ledu. »To se mi ne dogaja ravno pogosto,« je priznal.