NHL: Pingvini brez Crosbyja in brez zmage (VIDEO)

Od branilcev šampionske lovorike so bili v podaljšku s 4:3 boljši hokejisti Colorada, mož odločitve je bil Landeskog.

18. oktober 2016 12.35
HKO-HKN-COLORADO-AVALANCHE-V-PITTSBURGH-PENGUINS

Pittsburgh - Branilci šampionske lovorike v ligi NHL, hokejisti Pittsburgha, so morali v tretjem dvoboju nove sezone prvič na kolena, in za nameček še pred 18.341 domačimi navijači v dvorani PPG Paints Arena. V podaljšku so bili namreč od njih s 4:3 boljši igralci Colorada, ki tako po dveh obračunih ostajajo neporaženi.

Resda je ves dvoboj dišalo po zmagi gostiteljev, ki so vodili z 2:0 in 3:2. Odlično so začeli ter v deveti in deseti minuti - v razmaku pičlih 36 sekund - prek Phila Kessla, ki je izkoristil številčno premoč, in Matta Cullena dvakrat ukanili tekmečevega čuvaja mreže Calvina Pickarda. Gostje so znižali prek Jeroma Iginle, ko so imeli dva hokejista več na ploskvi, še pred prvim odhodom na odmor pa izenačili po zaslugi Patricka Wierciocha.

V drugi tretjini se izid ni spremenil, sredi tretje pa je za vnovično vodstvo Pingvinov ob številčni premoči poskrbel Trevor Daley. Podaljšek je izsilil Šved Gabriel Landeskog, ki je bil nato mož odločitve tudi v 22. sekundi dodatnega dela, ko se je po odlični podaji Nathana MacKinnona sam znašel pred Marc-Andrejem Fleuryjem in zapečatil usodo Pittsburgha. Izjemno izenačenost tekme potrjuje tudi razmerje sproženih strelov - 31:31!

Pingvini so se morali sicer znajti brez pomoči prvega zvezdnika in kapetana Sidneyja Crosbyja, ki so ga po poškodbi na treningu izgubili za nedoločen čas. Hokejisti Colorada pa ostajajo nepremagani, odkar je Jared Bednar na trenerskem stolčku nasledil Patricka Roya. Zmagali so v vseh šestih pripravljalnih dvobojih in tudi prvih dveh v tekmovalni sezoni.