NHL: šov MacKinnona, Colorado nadaljuje mrtvi tek s Kralji (VIDEO)

Čeprav so bili hokejisti Minnesote precej več pri strelu (32:25), so na gostovanju v Denverju grdo izgubili (1:7).

03. marec 2018 07.36
HOCKEY-NHL-CGY-COL/

Denver - Hokejisti Colorada nadaljujejo mrtvi tek z Los Angelesom Anžeta Kopitarja za preboj v končnico lige NHL. Sinoči so, enako kot sedmouvrščeni Kralji, za katerimi na devetem mestu še naprej zaostajajo dve točki, zmagali tretjič zapovrstjo, pred 17.325 gledalci v Pepsi Centru so bili s kar 7:1 boljši od Minnesote, ki resda po drugem zaporednem porazu še vedno zaseda četrto mesto na razpredelnici zahodne konference, a ima pred sinočnjim tekmecem zgolj štiri točke naskoka. Vse je torej še odprto.

Vendar pa visoka zmaga Colorada ni realen odsev razmerij moči na ledni ploskvi, saj so bili poraženci celo precej več pri strelu (32:25). A jih je pokopalo manj kot sedem minut v drugi tretjini, ko se je njihova mreža kar štirikrat zatresla, gostitelji pa so se dokopali do udobnega vodstva s 6:0. Junak zmage je bil Nathan MacKinnon s kar petimi točkami za dva gola in tri podaje, Finec Mikko Rantanen je dodal štiri za zadetek in tri asistence. MacKinnon je zdaj že pri 76 doseženih točkah v sezoni oziroma četrti najučinkovitejši mož v ligi. Kopitar ima na dvanajstem mestu šest točk manj.