NHL: spet poraz Kraljev in Kopitarjeva podaja (VIDEO)

Hokejisti Los Angelesa so morali doma premoč priznati Philadelphii (2:4), ki je vse gole dosegla v drugi tretjini.

15. oktober 2016 09.50
SPO-HKO-HKN-PHILADELPHIA-FLYERS-V-LOS-ANGELES-KINGS

Los Angeles - Hokejisti moštva Los Angeles Kings so slabo začeli novo sezono lige NHL. V uvodnih dveh tekmah so namreč vpisali dva poraza in v žepu še nimajo niti točke, s slovenskega zornega kota pa je razveseljivo, da je pri dveh od dosedanjih treh zadetkov Kraljev kot podajalec sodeloval hrušiški as Anže Kopitar.

V današnjem domačem dvoboju s Philadelphio (2:4) v Staples Centru je namreč zrežiral prvi zadetek gostiteljev, njegovo asistenco je unovčil Drew Doughty in debelo minuto pred koncem drugega dela s strelom z razdalje znižal na 1:4. Ko je v začetku četrte minute zadnje tretjine tekmečevo mrežo zatresel še drugi branilec Brayden McNabb, je bilo na tribunah začutiti iskro upanja, da bi se lahko Kraljem posrečil čudežni zasuk, do katerega pa ni prišlo.

V prvi tretjini se začetni rezultat ni spremenil, v drugi pa bilo za hokejiste Los Angelesa usodnih 48 sekund med četrto in peto minuto, ko je šel vratar Jeff Zatkoff, ki nadomešča poškodovanega Jonathana Quicka, dvakrat na kolena. Sprva ga je matiral Boyd Gordon, tik zatem še Sean Couturier.

Da je bila mera polna, sta do konca drugega dela prednost gostov podvojila Couturier s svojim drugim golom v obračunu in Mark Streit, šele gromozanski zaostanek pa je podžgal domačo četo, da se je prebudila iz jesenskega spanca. Letalci so bili agilnejši v napadu, predvsem v drugi tretjini, ko je bilo razmerje strelov neverjetnih 21:9 v njihovo korist, v preostalih dveh pa 16:9 v korist Kraljev.

Kopitar, ki v tej sezoni nosi kapetanski trak Los Angelesa, je na ledni ploskvi preživel največ časa med vsemi napadalci svojega moštva - 20 minut in pol. V tem času je trikrat poskusil ukaniti tekmečevega češkega čuvaja mreže Michala Neuvirtha, toda brez uspeha. Nov izziv čaka zasedbo v noči na sredo, ko bo gostovala pri Minnesoti, ki prav tako še lovi prvo zmago.

»Tekmecu smo podarjali ploščke in si privoščili nekaj slabih menjav. Druga tretjina je bila ena naših najslabših v zadnjih sezonah,« se je jezil Doughty, kapetan Kopitar pa je poudaril: »Zanesljivo je Jonathan Quick najboljši vratar v ligi, toda zdaj je, kot je, in tega ne moremo spremeniti. Skušali bomo igrati trdo s tem, kar imamo na razpolago.« Staples Center je sicer ob uvodu tekme pozdravil največje zvezdnike iz začetkov delovanja uspešne kalifornijske franšize na čelu s slovitim Waynom Gretzkyjem.