Nova ničla Kraljev, brez točke tudi Kopitar

Hokejisti moštva Carolina Hurricanes so v gosteh z 2:0 premagali Los Angeles Kings.
Fotografija: Todd McLellan, trener moštva Los Angeles Kings, se je jezil na Anžeta Kopitarja in druge varovance. FOTO: AFP

Los Angeles – Hokejisti kluba Los Angeles Kings s slovenskim kapetanom Anžetom Kopitarjem na čelu ostajajo tudi po današnji tekmi v domačem Staples Centru pri le dveh zmagah v tej sezoni NHL. Tokrat so morali z 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) priznati premoč igralcem Caroline Hurricanes.

Potem ko se je uvodna tretjina razpletla brez golov, je Orkane v drugi – v 25. minuti – v vodstvo popeljal Čeh Martin Nečas, končni izid pa je sedem sekund pred koncem z zadetkom v prazno mrežo postavil Finec Sebastian Aho. Pri gostih je blestel tudi češki vratar Petr Mrazek, ki je ubranil vseh 31 strelov Kraljev.

Kopitar je na ledu prebil skoraj dvajset minut in v tem času proti izjemno razpoloženemu gostujočemu čuvaju mreže sprožil dva strela.

Drugi izidi – Montreal Canadiens : Tampa Bay Lightning 1:3 (1:1, 0:2, 0:0), Toronto Maple Leafs : Minnesota Wild 4:2 (0:1, 4:0, 0:1), Winnipeg Jets : Arizona Coyotes 2:4 (1:1, 0:3, 1:0), Calgary Flames : Philadelphia Flyers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), Vancouver Canucks : Detroit Red Wings 5:1 (1:1, 3:0, 1:0), Vegas Golden Knights : Nashville Predators 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)