Otočani po devetih zaporednih zmagah poraženi v Washingtonu

Washington Capitals so ustavili najbolj vročo ekipo lige New York Islanders in zmagali s 3:1.
Fotografija: Aleksander Ovečkin je na derbiju vknjižil gol in podajo. FOTO: Geoff Burke/Usa Today Sports

Hokejisti Washingtona so na derbiju vzhodne divizije ustavili najbolj vročo ekipo lige New York Islanders s 3:1 in ji prizadejali prvi poraz po devetih zaporednih zmagah.

Domačini imajo za seboj impresivnih šest zaporednih zmag. V zadnjih petih dneh so imeli kar tri gostujoče tekme, zadnjo včeraj proti Buffalu.

Glavna junaka Washingtona sta bila Aleksander Ovečkin z golom in asistenco ter vratar Ilija Samsonov z 22 obrambami.

Domačini so povedli v 31. minuti. V protinapadu je Jevgenij Kuznecov preigral vratarja Semjona Varlamova, a zadel le vratnico, odbiti plošček pa je v mrežo potisnil T.J. Oshie.

Na 2:0 je v 36. minuti z igralcem več povišal Ovečkin. To je bil njegov 718. gol v karieri, s katerim je sedaj sam na šestem mestu večne lestvice najboljših strelcev lige.

V zadnji tretjini sta obe ekipi dosegli po gol, obe sta bili uspešni ob številčni premoči. Že po 28 sekundah je kot tretji za Washington zadel Nicklas Bäckström, končni izid pa je v 45. minuti postavil Oliver Wahlstrom.

Washington je z 42 točkami na vrhu divizije ujel nocojšnjega tekmeca, tretji je Pittsburgh s 37 točkami.