Otočani z delnim izidom 5:0 do zmage (VIDEO)

Hokejisti moštva NY Islanders so proti Senatorjem iz Ottawe že zaostajali z 1:3, nato pa zmogli magični zasuk.
Fotografija: V zadnje pol minute so trikrat zapele pesti. FOTO: Bruce Bennett/AFP
V zadnje pol minute so trikrat zapele pesti. FOTO: Bruce Bennett/AFP

New York – Hokejisti moštva New York Islanders nadaljujejo niz prepričljivih predstav v ligi NHL, saj so sinoči vpisali že peto zmago v zadnjih šestih dvobojih, potem ko so pred 13.434 gledalci v domači dvorani Barclays Center s 6:3 odpravili Ottawo. Vendar pa je bila njihova pot do novih točk precej bolj trnova, kot kaže končni izid.

Še v 38. minuti 1:3

Gostje so namreč v 23. minuti vodili že z 2:0 in nato vse do 38. minute s 3:1, nič ni torej dišalo po tem, da bodo kapitulirali. A še pred odhodom na drugi odmor so Otočani znižali po zaslugi Andersa Leeja, ki je zadel štirinajstič v sezoni, v zadnji tretjini pa se jim je posrečil magični zasuk. Junak zmage je bil Mathew Barzal z dvema goloma.

Mathew Barzal je v zadnji tretjini dvakrat zadel. FOTO: Brad Penner/Reuters

V zadnje pol minute trikrat zapele pesti

Domača zasedba se je morala znajti brez poškodovanih Jordana Eberleja, Cala Clutterbucka in Thomasa Hickeyja, pri poražencih pa se je med strelce vpisal tudi Cody Ceci – ob svojem jubilejnem štiristotem nastopu v NHL. Obračun napetih živcev so popestrili tudi trije boksarski vložki v zadnje pol minute, ki so se končali z 38 minutami kazni.