Palmieri znova junak vragov iz New Jerseyja (VIDEO)

Hokejist New Jersey Devils Kyle Palmieri je zadel še na tretji zaporedni tekmi in prinesel zmago s 3:2 proti San Joseju.
Fotografija: Kyle Palmieri je na začetku sezone nesporno prvo ime New Jerseya. FOTO: Reuters
Kyle Palmieri je na začetku sezone nesporno prvo ime New Jerseya. FOTO: Reuters

V severnoameriški hokejski ligi NHL so v noči na ponedeljek odigrali tri tekme. New Jersey Devils je s 3:2 in na krilih Kyla Palmierija, ki je dal dva gola, premagali San Jose Sharks. Anaheim Ducks so s 3:2 bili boljši od St. Louis Blues, Winnipeg pa je s 3:1 ugnal Carolino.

Kyle Palmieri, hokejist New Jerseyja, je na začetku sezone 2018/19 eden najboljših posameznikov, zadel je še na tretji zaporedni tekmi, tokrat je San Joseju dal dva gola. Na svojem računu ima zdaj šest golov s treh tekem, pred njimi je na lestvici strelcev le Auston Matthews iz Toronto Maple Leafs, ki je na šestih tekmah dal deset golov. Palmieri je postal prvi igralec igralec New Jerseyja, ki je dva gola dosegel na vsaki od prvih treh tekem.

Morski psi so povedli v 24. minuti preko Joeja Pavelskega, Palmieri je dobre tri minute kasneje izid poravnal, v 16. minuti druge tretjine je San Jose v novo vodstvo popeljal Timo Meier. Palmieri je po 37 sekundah tretje tretjine zadel še drugič na tekmi, Jean-Sebastien Dea je postal junak z golom v 44. minuti. "Kar Palmieri počne, mora nadaljevati. Dosegati dva gola vsak večer," se je po tekmi pošalil golman New Jerseyja Keith Kinkaid, ki je zbral 37 obramb.

Cogliano zadel za zmago

Anaheim je v St. Louisu prišel do zmage s 3:2. Račke je v 19. minuti v vodstvo popeljal Jakob Silfverberg. Sledil je preobrat domačih igralcev, najprej je za izenačenje poskrbel Alexander Steen, za vodstvo pa Tyler Bozak. V 48. minuti je Anaheim v igro vrnil Ben Street, v 55. minuti je končnih 3:2 postavil Andrew Cogliano.

En gol manj kot na prej omenjenih tekmah je padel v Winnipegu, kjer so domači Jets s 3:1 ugnali Carolino. Vsi štirje goli so padli v zadnji tretjini. Patrik Lane je začel z golom v 45. minuti, ko je Winnipeg popeljal v vodstvo. Michael Ferland je v 48. minuti izenačil, Bryan Little in Kyle Connor pa sta zadela v 58. oziroma 60. minuti.