Pingvini iz 25 strelov iztržili kar sedem golov (VIDEO)

Hokejisti Pittsburgha so v ligi NHL zmagali sedmič zapored, na gostovanju v New Yorku so bili boljši s 7:2.
Fotografija: Pri zmagovalcih se je med strelce vpisal tudi Tanner Pearson. FOTO: Brad Penner/Reuters

New York – Sedem zadetkov, sedem strelcev. Takšen je bil izplen hokejistov Pittsburgha na sinočnjem gostovanju v ligi NHL v sloviti dvorani Madison Square Garden, na katerem so s kar 7:2 odpravili domačo zasedbo New York Rangers. Njeno mrežo so do vrha napolnili, čeravno so prvič zadeli šele v 27. minuti in čeravno so bili poraženci celo nekoliko podjetnejši na ledni ploskvi, kar potrjuje tudi razmerje sproženih strelov – 30:25. Toda gostje so bili predvsem izjemno učinkoviti!

Kar 21 golov v štirih dvobojih

Sredi druge tretjine so namreč v razmaku devetih minut kar štirikrat zadeli, v zadnjem delu pa so zmago potrdili s še tremi goli. Tako ostajajo ob vodilni Tampi najbolj vroče moštvo v ligi ta hip, saj so se razveselili že sedme zaporedne zmage, pete na gostovanjih. V zadnjih štirih dvobojih so Pingvini skupaj dosegli kar 21 zadetkov, pa čeprav so bili na treh tekmah manj pri strelu od tekmecev. Nazadnje so sedemkrat v enem dvoboju zadeli na začetku sezone, ko so na gostovanju s kar 9:1 ugnali Calgary.