Po novem porazu se tivolski hokejisti vse bolj oddaljujejo od vrha

SŽ Olimpija je zatresla mrežo moštva Graz 99ers šele pri zaostanku z 0:4.
Fotografija: Ljubljanski hokejisti so le enkrat ukanili vratarja moštva Graz 99ers. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Hokejisti moštva Graz 99ers so v 38. kolu ICEHL premagali SŽ Olimpijo s 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Ljubljančani se po novem porazu vse bolj oddaljujejo od vrha razširjenega avstrijskega prvenstva. Tokrat je bil za uspeh v Gradcu preslab že uvod.

Gostitelji so presenetili zmaje že v 3. minuti, ko je zadel Andrew Gordon. Isti igralec je bil nato podajalec tudi pri drugem golu v 15. minuti, ki ga je dosegel Michael Schiechl. Ko je v 38. minuti za 3:0 zadel Simon Hjalmarsson, je bilo jasno, da se ljubljanska barka potaplja.

V zadnjem delu so gostitelji povišali svojo prednost celo na 4:0, častni zadetek za Ljubljančane pa je v 53. minuti ob igralcu več na ledu dosegel Blaž Tomaževič.

SŽ Olimpijo že jutri v Tivoliju čaka dvoboj z Dornbirnom ob 19.45.