Polovična slovenska bera na alpskem ledu

Jeseničani pred 1000 gledalci v Podmežakli prikazali zelo dobro igro, a zaradi napake pol minute pred koncem tekme z vodilnim Asiagom ostali praznih rok. Olimpija s psihično trdnostjo zmagala v Vipitenu.
Fotografija: Žiga Pešut (v zelenem dresu) je bil junak Olimpijine zmage v Italiji. FOTO: Mavric Pivk/Delo

Jeseniški hokejisti so si za prikazano proti Asiagu, vodilnemu moštvu alpske lige, prislužili aplavz tisočglave množice v svoji Podmežakli, a so hkrati spet obžalovali zapravljeno izjemno priložnost. Najbolj kakovostne tekme doslej v sezoni na Jesenicah niso kronali z zmago, vse tri točke so odšle v Italijo, potem ko si je domača vrsta pol minute pred koncem privoščila napako, Asiago pa jo je kaznoval za končni izid 2:3 (2:1, 0:0, 0:2; Svetina, Hebar; McParland, Gellert, Olivero).

Olimpija pa je vnovič prikazala drugačen obraz kot železarji, zato ima tudi natanko 10 točk na lestvici od njih. Predvsem zmaji ohranjajo psihično trdnost in zabijajo gole v odločilnih trenutkih tekme. Tako je bil tokrat junak večera v Vipitenu napadalec Žiga Pešut, strelec v 54. minuti za zmago z 2:1 (1:0, 0:0, 1:0; Ropret, Pešut; Lemay).

V alpski ligi zdaj sledi tekmovalni premor, po Evropi namreč zaradi uvodnih reprezentančnih turnirjev v sezoni prekinjajo ligaška tekmovanja.

Drugi izidi – Vienna II : Salzburg ml. 4:3, Zell am See : Fassa 7:2, Gardena : Ritten 3:2, Linz II : Lustenau 0:7, Bregenzerwald : KAC II 5:4, Feldkirch : Cortina 2:0, Kitzbühel : Brunico 2:7.

Vrstni red: Asiago 31, Brunico 30, SŽ Olimpija 28, Gardena 26, Cortina 25, Ritten, Vipiteno po 24, Zell am See 22, Lustenau, Feldkirch po 21, SIJ Acroni Jesenice, Fassa po 18, KAC II 16, Salzburg ml. 13, Kitzbühel, Vienna II po 12, Bregenzerwald 11, Linz II 2.