Slovenija na ledu porazila Hrvaško

Slovenska hokejska reprezentanca je na Jesenicah v tekmi 2. kroga kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na olimpijske igre 2022 premagala Hrvaško s 7:0 (1:0, 4:0, 2:0).
Fotografija: Slovenski hokejisti so prepričljivo porazili Hrvate.  FOTO: Tvspored-service
Slovenski hokejisti so prepričljivo porazili Hrvate.  FOTO: Tvspored-service

Na turnirju sodelujeta še Japonska in Litva. V nedeljo Slovence v zadnjem krogu čaka še Japonska. V nadaljevanje kvalifikacij vodi le prvo mesto v skupini.

Za Slovenijo so zadeli Rok Tičar (17., 33.), Jan Urbas (24.), Anže Kuralt (38.), Miha Zajc (39.), Miha Verlič (49.) in Luka Kalan (60.).

Izkazal se je Rok Tičar. FOTO: Roman Šipić

V današnji prvi tekmi je Japonska premagala Litvo s 4:0 (4:0, 0:0, 0:0).

Slovenci so v četrtek na prvi tekmi Litvo odpravili z 12:2.

Na Jesenicah poteka eden od treh turnirjev tretjega kroga kvalifikacij za OI. Zmagovalci se bodo uvrstili na avgustovsko zadnjo stopnjo kvalifikacij, ko bodo na sporedu še trije turnirji. Če bo Slovenija na Jesenicah uspešna, se bo uvrstila na turnir na Norveško, kjer so že domača reprezentanca, Danska in Južna Koreja.