Spezza ob domači zmagi s prvim hat-trickom po skoraj petih letih

Hokejisti Toronta so visoko premagali Vancouver s 7:3, blestel je veteran Jason Spezza s tremi zadetki.
Fotografija: Jason Spezza je na svoji 1.133 tekmi dosegel osmi hat-trick. FOTO: John E. Sokolowski/Usa Today Sports

V severnoameriški ligi NHL je Toronto na svojem ledu visoko premagal Vancouver s 7:3 in niz tekem z osvojenimi točkami povečal na šest.

Glavni junak tekme je bil 37-letni center Jason Spezza. Ta je dosegel osmi hat-trick kariere in prvega po skoraj petih letih, saj mu je to nazadnje uspelo 9. aprila 2016 še v dresu Dallasa.

»Danes nisem dočakal kap na ledeni ploskvi, so me pa soigralci v slačilnici zalili z vodo: To je bil odličen večer, plošček mi je sledil in v zadnjih letih nisem imel veliko takšnih večerov,« je bil vesel Spezza.

Pri Torontu so zadeli še Auston Matthews, ki je dosegel dva gola in se še na šesti zaporedni tekmi vpisal med strelce, John Tavares in Mitchell Marner.

Pri gostih so bili med strelci Tanner PearsonBo Horvat in J. T. Miller.

V severni diviziji je na prvem mestu Toronto s 17 točkami, sledita Montreal (16) in Winnipeg (15), Vancouver pa je peti (12).

Ovečkin na sedmo mesto najboljših strelcev

Washington Capitals so na gostovanju pri New York Rangers izgubili z 2:4.

Pri gostih je bil med strelci ruski zvezdnik Aleksander Ovečkin, ki je v tretji tretjini dosegel svoj 709. gol v ligi in napredoval na sedmo mesto lestvice najboljših strelcev v zgodovini lige. Rus se bo kmalu spet povzpel po lestvici, saj ima šestouvrščeni Phil Esposito le osem golov več.

Za New York Rangers je dvakrat zadel Ryan Strome, po enkrat pa Anthony Bitetto in Pavel Bučnevič.

Pri Washingtonu je poleg Ovečkina zadel še Carl Hagelin.