St. Louis tvegal in profitiral v Los Angelesu

Los Angeles Kings so po podaljšku izgubili proti St. Louisu z 2:3. Anže Kopitar je vpisal asistenco.
Fotografija: Anže Kopitar je vpisal 21. asistenco sezone. FOTO: Harry How/AFP
Anže Kopitar je vpisal 21. asistenco sezone. FOTO: Harry How/AFP

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL doživeli drugi zaporedni poraz, potem ko so na domačem ledu proti St. Louisu izgubili po podaljšku z 2:3.

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je na tretji zaporedni tekmi vpisal točko, tokrat je bil podajalec pri drugem zadetku svojega moštva, to je bila že njegova 21. asistenca sezone, s čimer zaseda visoko šesto mesto med vsemi hokejisti v ligi.

Hrušičan je obenem s svojo 638. asistenco kariere postal tretji najboljši asistent v zgodovini kluba. Na tem mestu se je izenačil z Davom Taylorjem, pred njima pa sta le Wayne Gretzky (672) in Marcel Dionne (757).

St. Louis se je do svoje četrte zaporedne zmage prebil po preobratu. Po 59 minutah tekme je namreč zaostajal z 1:2, zato je tvegal in poskušal z igro brez vratarja, to pa se mu je izplačalo, saj je izsilil podaljšek, ki ga je odločil Mike Hoffman.

​Moštvi sta se pred dvobojem z minuto molka poklonili umrlemu Walterju Gretzkyju, očetu legendarnega Wayna Gretzkyja, ki je za Los Angeles igral 8 sezon.
Pred prvim sodniškim metom sta se ekipi z minuto molka poklonili Walterju Gretzkyju. FOTO: Harry How/AFP

Gostje so tekmo začeli odlično in povedli v 3. minuti, ko je z igralcem več zadel David Perron.

Sledila sta zadetka Los Angelesa. V 37. minuti je Jeff Carter po desni krenil v protinapad, preigraval vratarja Andreasa Athanasiouja in poravnal izid, v 41. minuti pa je Kopitar z desne strani podal pred gol, kjer je plošček v mrežo potisnil Dustin Brown.

A St. Louis še ni rekel zadnje. Vse do konca je pritiskal na domača vrata in v zadnji minuti to storil brez svojega vratarja, številčna premoč pa se mu je obrestovala z drugim golom Davida Perrona.

Los Angeles je v podaljšku hitro storil prekršek za izključitev, gostje so plošček zadržali v svoji posesti in napadli s štirimi igralci, to pa se jim je izplačalo, saj je z desne strani zadel Mike Hoffman in tekmo odločil v prid St. Louisa.

Kralji bodo imeli priložnost za maščevanje že jutri, ko se bosta ekipi znova pomerili v Los Angelesu.

Boston visoko premagal Washington

Na obračunu ekip, ki se borita za najvišja mesta v vzhodni diviziji, je Boston s kar 5:1 premagal Washington.

Gostje iz Washingtona so tekmo pričakali v odlični formi, saj so zmagali na štirih zaporednih obračunih in na zadnjih desetih izgubili le trikrat, tokrat pa so bili povsem nemočni.

Za Boston je dvakrat zadel Brad Marchand, po enkrat pa Trent FredericPatrice Bergeron in Nick Ritchie, edini strelec Washingtona pa je bil Jakub Vrana.

Washington je s 30 točkami na drugem mestu divizije, Boston pa je z eno manj na tretjem.

Rezultati lige NHL
Los Angeles Kings : St. Louis Blues 2:3 *po podaljšku (Kopitar asistenca v 23:31)
Boston Bruins : Washington Capitals 5:1
Chicago Blackhawks : Tampa Bay Lightning 4:3 *po kazenskih strelih
Arizona Coyotes : Minnesota Wild 1:5
Colorado Avalanche : Anaheim Ducks 3:2 * po podaljšku
San Jose Sharks : Vegas Golden Knights 4:5 *po podaljšku