Tampa z 18. zmago sezone skočila na vrh lige

Aktualni prvaki so po podaljšku premagali Detroit Red Wings s 4:3 in osvojili točke na deveti zaporedni tekmi.
Fotografija: Branilci naslova so v zavidljivi formi, njihov točkovni niz je dolg 9 tekem. FOTO: Jonathan Daniel/AFP

Aktualni prvaki lige NHL Tampa Bay Lightning meljejo naprej. Tokrat so v gosteh po podaljšku premagali Detroit s 4:3 in imajo najboljši izkupiček v ligi.

Strele so vknjižile najmanj točko na zadnjih devetih tekmah, pri čemer so zmagale na osmih od zadnjih desetih tekmah. Vse to jih je pripeljalo do tega, da so na 24. tekmi sezone vpisale že osemnajsto zmago in se z 38 točkami izenačile s Torontom, a imajo večji odstotek zmag.

Tekma z Detroitom je bila zelo izenačena. Domačini so povedli že v četrti minuti, ko je z igralcem več zadel Adam Erne.

Tampa je odgovorila z zadetkoma med 13. in 14. minuto. Izenačil je Brayden Point, 25 sekund kasneje pa je bil za prvo vodstvo gostov natančen še Tyler Johnson.
Vratar Tampe Andrej Vasiljevski je ustavil 20 izmed 23 strelov na svoj gol. FOTO: Jonathan Daniel/AFP

Druga tretjina je bila povsem v znamenju Detroita, ki je z goloma Patricka Nemertha (27.) in Dylana Larkina (30.) povedel še drugič na tekmi.

Branilcem naslova je podaljšek priigral Erik Cernak, ki je v 50. minuti z desne strani s strelom med nogama premagal Kevina Larkanena.

Gostje so tekmo odločili v tretji minuti podaljška, ko je Tyler Johnson z desne strani podal na drugo vratnico, tja pa je pridrsal Blake Coleman in zadel za zmago.

»Hokejisti Detroita niso igrali že pet dni in so čakali na nas. Danes so bili boljši, zlasti v drugi tretjini, vendar pa smo se v zadnji tretjini vrnili,« je bil vesel branilec Victor Hedman.

Šesta zaporedna zmaga Caroline

V odlični formi je tudi Carolina, ki je na domačem ledu po podaljšku premagala Nashville s 3:2.

Carolina je s tem dosegla šesto zaporedno zmago, s skupno 37 točkami pa je drugo najboljše moštvo centralne divizije in tretje najboljše v ligi.

Gostitelji so morali na domači tekmi pokazati veliko borbenosti, saj so prejeli prva gola. Za Nashville sta v drugi tretjini zadela Matt Benning (22.) in Ryan Johanssen (34.) in poskrbela za vodstvo z 2:0.

A gostje so si nato privoščili preveč izključitev, kar so hokejisti Caroline izkoristili z dvema power-play goloma. Izid je znižal Jordan Staal v 35. minuti, izenačil pa Sebastian Aho v 38. minuti.

O zmagovalcu je odločal podaljšek, v katerem je 34,9 sekunde pred koncem z leve strani zadel Jordan Staal in domači so se veselili zmage.