Tudi po zaostanku k znanemu zmagovitemu scenariju

Olimpija pred 3000 gledalci v Podmežakli obdržala nepremagljivost v derbijih te sezone z Jesenicami.
Fotografija: Kot ponavadi je bilo v derbiju precej zanimivih dvobojev, kot je ta med Olimpijinim napadalcem Žanom Jezovškom in Jeseničanom Nejcem Stojanom. FOTO Roman Šipić/Delo

Tako kot na prejšnjih treh medsebojnih tekmah v alpski hokejski ligi so bili Ljubljančani boljši od Gorenjcev. Slednji so resda vodili sredi tekme že s 3:1, a na koncu po bliskovitem zasuku zmajev ostali praznih rok – 3:5. Že jutri bo na Jesenicah gostoval vodilni Brunico.

Dolgo so hokejske Jesenice čakale na odmeven domač derbi, ob vsem spoštovanju do tekmecev iz Avstrije in Italije je že od prihoda ljubljanskega moštva v alpsko ligo jasno, da niti ena tekme na Gorenjskem ne pritegne takšnega zanimanja kot boj železarjev z zmaji. Slednji so v tej sezoni občutno uspešnejši, tako so sinoči pripotovali z brezhibno bero zmag v slovenskih derbijih te sezone.

Jeseniškinavijači so se veselili le dve tretjini. FOTO: Roman Šipić/Delo

Glasno domače občinstvo pa je najprej zaploskalo Zlatku Zahoviću, športnemu direktorju mariborskih nogometašev, ki so ga tokrat povabili v Podmežaklo, kjer je simbolično vrgel prvi plošček. Nato je z navijanjem poskušalo vliti moč železarjem, a je že prav hitro, po pičlih 26 sekundah, dočakalo hladno prho: zmaji so v uvodni akciji na tekmi zadeli za vodstvo z 1:0.

Dvajset minut premalo za uspeh

Takšen začetek je med navzočimi domačimi privrženci že napovedoval znan scenarij te sezone o zmagoslavju ljubljanskega moštva. Toda dočakali so tudi trenutke veselja, saj so se železarji po uvodnem šoku le zbudili, izpeljali več nevarnih akcij, nato pa v drugi tretjini šolsko izvedli prikaz povezane, konkurenčne in tudi učinkovite igre. A kot se je pozneje izkazalo, to še ni zadostovalo za tako težko pričakovano zmago.

Zadnjih dvajset minut je namreč pripadlo suverenemu in samozavestnemu zeleno-belemu taboru, ki nikakor ni naključno tako visoko na lestvici AHL. Četudi je bil udarni napad zmajev brez novega reprezentanta Mihe Zajca, od polovice tekme pa tudi brez Aleša Mušiča, je bilo v moštvu dovolj moči in znanja za zasuk. Med dolžniki za domači poraz pa je vsekakor tudi novi vratar Matt Climie.

Marcel Rodman, trener SIJ Acronija Jesenic: »Ocena o igri mojega moštva ni tako slaba, kot to kažejo trije prejeti goli v kratkem časovnem presledku. Imeli smo precej dobrih trenutkov v tej predstavi, zlasti v 2. tretjini, res pa je, da brez zbranosti v 60 minutah ne moreš dobiti takšne tekme. Na to sem igralce opozarjal že pred tekmo, jim ponavljal tudi pozneje, prav tako tudi po koncu v slačilnici. Premalo je zaupanja vase, ne verjamemo do konca v zmago, to se nam ponavlja iz derbija v derbi.«

Jure Vnuk, trener SŽ Olimpije: »Derbiji vselej prinašajo posebno veselje, če si v vlogi zmagovalca. Začeli smo s štirimi napadalnimi trojkami, pravzaprav vse ohranjali pod nadzorom, le tretjega prejetega gola si ne bi smeli privoščiti. Igralci so pred zadnjo tretjino sami vedeli, kako morajo pristopiti minutam odločitve, pomembno je bilo, da ne popustimo tudi po našem zasuku. Psihično smo zdaj močni, a že po neki logiki je jasno, da naš niz zmag ne bo večen. Zato se moramo posebej truditi iz tekme v tekmo.«

Kot se za večni derbi spodobi, ostro je bilo ob ogradi in na ledu. FOTO: Roman Šipić/Delo