V sklepnem dejanju bodo igrali tudi Blues

Hokejisti St. Louisa v finalu zahodne konference NHL še četrtič premagali San Jose Sharks.
Fotografija: Hokejisti moštva St. Louis Blues so se takole veselili preboja v veliki finale končnice NHL. FOTO: AFP

St. Louis – V zaključni dvoboj končnice NHL so se po Boston Bruins uvrstili še hokejisti kluba St. Louis Blues (prvič po letu 1970), ki so v finalu zahodne konference s 4:2 v zmagah odpravili San Jose Sharks. Šesto medsebojno tekmo so na svojem ledu dobili s 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).

»Glasbeniki« so že po uvodni tretjini, v kateri sta v polno zadela Kanadčan David Perron (2.) in Rus Vladimir Tarasenko (17.), vodili z 2:0. Z znižanjem izida je nato Morskim psom v 27. minuti nekaj upanja na zasuk vlil Američan Dylan Gambrell, toda veselje gostov ni dolgo trajalo, saj je šest minut pozneje vodstvo na 3:1 povišal Perronov rojak Brayden Schenn.

V zadnji tretjini sta zmago gostiteljev in napredovanje v sklepno dejanje Stanleyjevega pokala potrdila Kanadčan Tyler Bozak (54.) in Rus Ivan Barbašev (58.). »Čeprav smo vedno verjeli, da nam lahko uspe, so občutki, ki nas zdaj prevevajo, res neverjetni,« ni skrival navdušenja Tarasenko.

Veliki finale se bo začel v noči s ponedeljka (27. maja) na torek, prva tekma bo v Bostonu.