Vasiljevski ob peti zaporedni zmagi znova ostal nepremagan

Tampa Bay Lightning so z 2:0 porazili Dallas. Vratar prvakov Andrej Vasiljevski je tretjič zapored zaklenil mrežo.
Fotografija: Andrej Vasilevskij je ustavil vseh 28 strelov in imel zelo pomembno vlogo pri novi zmagi aktualnih prvakov. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports

Aktualni prvaki lige NHL, Tampa Bay Lightning, so na gostovanju v Dallasu slavili z 2:0 in dosegli svojo peto zaporedno zmago.

Pri branilcih naslova je bil v vratih znova zelo zanesljiv Andrej Vasilevskij, ki je ustavil vseh 28 strelov in ostal nepremagan še na tretji zaporedni tekmi in 24-tič v karieri. Gola ni prejel že več kot 200 minut (200:45), kar je njegov osebni rekord v najmočnejši ligi na svetu.

Gostitelji so sprožili več strelov (28:19), a jim nikakor ni steklo v napadu, zapravili so tudi vse tri power-playje.

Za zmago Tampe sta zadela Ondrej Palat v 8. minuti ob številčni prednosti in Yanni Gourde v 60. minuti.

Tampa je z 31 točkami na vrhu centralne divizije, enak točkovni izkupiček ima tudi Carolina.

Ducharme na klopi Montreala do premierne zmage

Novi trener Montreala Dominique Ducharme je na svoji tretji tekmi na klopi kanadskega moštva dočakal premierno zmago, potem ko so njegovi varovanci s 3:1 premagali Ottawo.

Ducharme je ob prvi zmagi prejel tudi simbolično darilo, plošek s tekme, ki mu ga je predal kapetan Shea Weber. »Ne vem še, kaj bom storil z njim, vendar pa bo zame na pomembnem mestu. Doseči prvo zmago v NHL je nekaj posebnega, da pa sem jo dosegel s to ekipo, pa vse skupaj naredi še bolj posebno,« je bil vesel trener Montreala.

Strelci Montreala so bili Brendan Gallagher (30. minuta), Jeff Petry (32.) in Tyler Toffoli (60.), za Ottawo pa Artem Zub (39.).

Montreal ima 25 točk in zaseda 4. mesto v severni diviziji, kar 14 točk za vodilnim Torontom, Ottawa pa je zadnja s 17 točkami.