Zadnja tretjina še naprej črna luknja za Anžeta Kopitarja in kralje

Hokejisti Los Angeles Kings so v NHL znova zapravili vodstvo in dovolilil peobrat tekmecem, ki so do zmage prišli v podaljšku.
Fotografija: Tudi Anže Kopitar dobro ve, da so Los Angeles Kings v težavah. FOTO: Kim Klement Neitzel/Usa Today Sports Via Reuters Con

Hokejisti Los Angeles Kings so v NHL gostovali na Floridi, kjer so po preobratu gostiteljev izgubili v podaljšku z 2:3, potem ko je Sam Reinhart dosegel odločilni gol 0,7 sekunde pred iztekom.

Matthew Tkachuk je proti koncu rednega dela tekme izenačil za Florido, ki je zaostajala z 0:1 in z 1:2. Med strelce se je vpisal še Sam Bennett, vratar Sergej Bobrovskij pa je zaustavil 31 strelov.

»To je bila za nas res težka preizkušnja,« je dejal junak večera Reinhart: »A všeč mi je bila naša bitka. Všeč mi je bilo, kako smo se borili. Bilo je zabavno igrati.«

Florida je nanizala že deveto zmago, medtem ko imajo LA Kings na zadnjih sedmih tekmah sila skromen izkupiček 0-3-4.

Tokrat sta za goste zadela Trevor Moore in Drew Doughty, vratar Cam Talbot pa je zbral 38 obramb. Kapetan gostov Anže Kopitar je v 21:53 minute na ledu vpisal eno podajo.

Trener losangeleškega moštva Todd McLellan je razočaran, saj so njegovi varovanci na zadnjih treh tekmah zapravili prednost v zadnji tretjini.

»V ekipi se čuti frustracija. Skrbelo bi me, če je ne bi bilo,« je dejal trener Kalifornjičanov in dodal: »Frustracija je nevarno čustvo, če ga ne usmerite na pravi način, in mislim, da je naša ekipa s tem za zdaj zelo dobro spopadla. Ko nadaljuješ z nizom, ki ti ne gre, si včasih res vznemirjen zaradi truda, ki ga vlagaš, a trenutno nas to ne skrbi.«

Naslednja tekma kralje čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Detroitu.