Zmaji blizu senzaciji na Finskem

Hokejisti SŽ Olimpije na svoji zgodovinski prvi tekmi v ligi prvakov proti favoriziranemu moštvu TPS Turku tesno izgubili, potem ko so celo vodili.
Fotografija: Hokejisti SŽ Olimpije so nudili dostojen odpor igralcem moštva TPS v Turkuju. FOTO: Domen Jančič/HK SŽ Olimpija

Hokejisti SŽ Olimpije so bili na svoji zgodovinski prvi tekmi v ligi prvakov blizu senzaciji. Na gostovanju pri favoriziranem moštvu TPS v Turkuju so tesno izgubili z 2:3 (0:0, 1:3, 1:0).

Zmaji so celo vodili, potem ko je v dvanajsti minuti domačo mrežo zatresel Jaka Sodja. Že pičlih 16 sekund pozneje pa je izenačil Teemu Kivihalme, ki je nato v 15. minuti popeljal finske podprvake tudi v vodstvo. Na 3:1 je še v drugi tretjini povišal Mikael Pyyhtiä in zdelo se je že, da ima TPS vse pod nadzorom.

INFOGRAFIKA: Delo

Toda Ljubljančani se niso vdali. Zadnjo tretjino so z golom Aljoše Crnoviča celo odločili v svojo korist in ob koncu – ko so imeli igralca več na ledu – silovito pritisnili proti domačim vratom, vendar njihovi napadi niso več obrodili sadov. Izkazal se je tudi Olimpijin vratar Žan Us, ki je zbral 28 obramb. Slovenski prvaki so proti finskemu čuvaju mreže Lassiju Lehtinenu sprožili trinajst strelov.

»Igrali smo proti zelo močni ekipi, drsalno, individualno in v dvobojih. Dobro smo se pripravili na to, vedeli smo, kaj moramo delati, če želimo biti uspešni. Škoda. Nekaj časa smo tudi trpeli, kar smo pričakovali, na koncu pa smo bili en strel oddaljeni od točke. Na žalost se nam ni izšlo, a smo lahko zadovoljni. Če bomo obdržali to željo, nepopustljivost in voljo, lahko v ligi osvojimo kakšno točko, kar je naš cilj. Pričakujem, da bomo iz tekme v tekmo boljši, da bomo čedalje bolj pripravljeni na moč in hitrost, ki jo kažejo ekipe v ligi,« je po tekmi dejal Mitja Šivic, trener SŽ Olimpije.

Naslednjo tekmo lige prvakov bodo zeleno-beli odigrali že v nedeljo (19.00), ko bodo gostovali pri Grizlijih v Wolfsburgu, ki so nocoj z 2:5 (0:1, 2:3, 0:1) izgubili z igralci švicarskega kluba Zug.