Chaves pred skupno zmago v Abu Dhabiju

Kolumbijec Esteban Chaves je dobil 3. etapo dirke Po Abu Dhabiju. Brajkovič je bil peti, Mezgec 79.

10. oktober 2015 18.04
SPO-CYC-TOUR-OF-CALIFORNIA---SANTA-CLARITA-TO-MOUNTAIN-HIGH

Abu Dhabi - Kolumbijski kolesar Esteban Chaves (Orica GreenEdge) je zmagal na tretji etapi dirke Po Abu Dhabiju in je le še korak oddaljen od skupne zmage.

Kolesarji so morali opraviti z zahtevno 142 kilometrov dolgo progo od Al Aina do Jebel Hafeeta. V zadnjem kilometru sta bila v ospredju Esteban Chaves in Nizozemec Wouter Poles (Sky), ki pa se je v zadnjem ovinku nesrečno zaletel in Chaves je imel prosto pot do zmage. Drugo mesto je osvojil Italijan Fabio Aru iz Astane (+0:12), tretje pa Wouter Poles (+0:21).

»Zelo sem vesel te zmage. Sočustvujem s Polesom, prirediteljem dirke pa bi rad čestital za dobro organizacijo. Ob koncu etape nas je čakal zahteven vzpon, ki je bil še posebej naporen zaradi vročine. Smo sredi puščave in temperature so izjemno visoke, zato je bilo pomembno, da sem se neprestano hladil. Mislim, da sem se danes polil z vsaj tridesetimi plastenkami vode,« je povedal Kolumbijec.

Med najhitrejšimi je bil tudi Janez Brajkovič (UnitedHealthcare), ki je z 31 sekundami zaostanka končal na petem mestu, Luka Mezgec (Giant-Shimano) pa je bil na 79. mestu (+19:43).

Pred nedeljsko zadnjo etapo, ki je namenjena šprinterjem (110 km), je v najboljšem položaju Esteban Chaves, ki ima 16 sekund prednost pred Fabiem Arujem in 27 sekund pred Wouterjem Polesom. Janez Brajkovič je četrti (+0:41), Luka Mezgec pa 67. (+19:53).

Polanc šesti na Giru dell'Emilii

Belgijec Jan Bakelants (AG2R La Mondiale) je zmagal Giru dell'Emilii, dirki ekstra kategorije. Belgijec je ciljno črto prečkal dve sekundi pred Italijanom Andrejem Fedijem (Southeast) in tri sekunde pred Špancem Angelom Madrazom (Caja Rural-Seguros RGA). Slovenski predstavnik Jan Polanc (Lampre-Merida) je zaostal za dvajset sekund in zasedel šesto mesto.

Rezultati tretje etape dirke po Abu Dhabiju (Al Ain - Jebel Hafeet, 142 km)