Gaviria najboljši še v tretje

Slovenski kolesar Matej Mohorič iz UAE Emirates je v času zmagovalca zasedel 24. mesto, skupno je 23.

21. oktober 2017 13.08
ima*Mohoric
A. V.
A. V.
Nanning - Kolumbijec Fernando Gaviria, kolesar ekipe Quick-Step Floors, je na kolesarski dirki Guangxi, ki letos prvič šteje za točke svetovne serije, dobil tudi tretjo etapo. Na preizkušnji od Nanninga do Nanninga je po 125 kilometrih po ciljnem sprintu drugo mesto osvojil Nemec Max Walscheid (Sunweb), tretji je bil Danec Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott).

Gaviria je s tem še povečal skupno vodstvo. Slovenski kolesar Matej Mohorič iz UAE Emirates je v času zmagovalca zasedel 24. mesto, skupno je 23.; za Gavirio zaostaja 30 sekund. Grega Bole je bil danes 28., Luka Pibernik 58., Janez Brajkovič (vsi Bahrain-Merida) pa mesto slabši.

Do konca dirke so sicer na sporedu še tri etape.