Kolesarke BTC City blestele na Vuelti

Ob zaključku Vuelte so se na driki v Madridu pomerile kolesarke. Eugenia Bujak je končala na osmem mestu.

11. september 2016 18.00
Š. Ro.
Š. Ro.

Madrid - Zadnji dan Vuelte, tretje od največjih kolesarskih dirk na svetu, so se v Madridu pomerile kolesarke, med njimi tudi slovenska profesionalna ekipa BTC City. Ljubljančanke so blestele na letečih ciljih, v zaključku pa se je v ciljni šprint podala Poljakinja Eugenia Bujak in osvojila osmo mesto.

Zmagala je Belgijka Jolien D'Hoore, ki je imela po 87 km v šprintu več moči od Avstralke Chloe Hosking in Italijanke Marte Bastianelli.

Pred tem je odlično šprintala tudi Hrvatica Mia Radotić, ki je bila 15., tako kot Bujakova je končala v času zmagovalke. Urša Pintar je osvojila 35. mesto s 13 sekundami zaostanka, tako kot 36. Poljakinja Anna Plichta in 38. Srbkinja Jelena Erić. Nemka Corinna Lechner je bila 56., zaostala je 57 sekund.