Marko Baloh v Kaliforniji do naslova svetovnega prvaka

Slovenski ultramaratonski kolesar Marko Baloh je v svoji kategoriji v 24-urni vožnji postal svetovni prvak.

05. november 2017 21.02
N. Gr.
N. Gr.
Borrego Springs - Ultramaratonski kolesar Marko Baloh je na zadnji dirki sezone v kalifornijskem Borrega Springsu postal svetovni prvak v 24-urni vožnji na čas. Na dirki je nastopilo več kot 100 kolesarjev, tudi vsi najboljši ultramaratonski kolesarji z izjemo Christopha Strasserja, ki je zaradi utrujenosti predčasno zaključil sezono. Baloh je prevozil 811 kilometrov in postal svetovni prvak v kategoriji od 50 do 59 let, v absolutni konkurenci je končal na tretjem mestu, z 822 prevoženimi kilometri je zmagal Nemec Martin Bendzus.

Marko je po dirki povedal: »Svetovno prvenstvo v 24 ur dolgi vožnji na čas je bilo eden izmed glavnih ciljev sezone in vesel sem, da sem jo zaključil z zmago. Seveda sem si želel tudi zmage v absolutni konkurenci, ampak sta bila dva tokrat enostavno močnejša od mene. Kljub temu sem izredno zadovoljen s prevoženo razdaljo, saj sem eden izmed peščice ultrakolesarjev, ki na dirkah presega magično mejo 500 milj (800 kilometrov). Zdaj sledi nekaj zasluženega počitka in načrtovanje nove sezone, v kateri imam ponovno visoke cilje.«