Pariz-Nica: Polanc najboljši Slovenec, Demare ostaja na čelu

S tretjo etapo 75. izvedbe francoske kolesarske dirke je najhitreje opravil 26-letni Irec Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

07. marec 2017 19.45
CYCLING-FRA-PARIS-NICE

Chablis - Če je bil na uvodni etapi 75. izvedbe tradicionalne francoske kolesarske dirke Pariz-Nica iz slovenske peterice najuspešnejši Kristijan Koren na enajstem mestu, na včerajšnji drugi pa Luka Pibernik na enaindvajsetem, je bil danes, tretji tekmovalni dan, na 190 kilometrov dolgi progi med Chablisom in Chalonom najprepričljivejši Jan Polanc, član moštva UAE Emirates, ki je bil na 16. mestu del več kot stočlanske skupine, ki je ciljno črto prečkala v času zmagovalca, v njej pa sta bila še Koren (Cannondale-Drapac) na 33. in Pibernik (Bahrain Merida) na 70. mestu.

Koren skupno še vedno drži odlično deseto mesto pol minute za vodilnim Francozom Arnaudom Demarom (FDJ), ki je bil danes šesti. Zmage na prvi neravninski etapi se je veselil 26-letni Irec Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), ki si je konkurenco pokoril prvič v tem kolesarskem letu in osemnajste v karieri. Dirka, na kateri je predlani Simon Špilak zasedel končno tretje mesto, se bo jutri nadaljevala s četrto od osmih etap, skoraj petkilometrskim posamičnim kronometrom med Beaujeujem in Mont Brouillyjem.